Hakkımda

Dermatoloji Uzmanı Dr. Burcu Yamangöktürk Solak

Dr. Burcu YAMANGÖKTÜRK SOLAK, 2004 yılında Osmangazi Üniversitesi’ nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Departmanı’ nda dermatoloji ihtisasına başladı. İhtisası boyunca alerjik deri hastalıkları, psöriasis, ürtiker, vitiligo gibi deri hastalıkları üzerine yoğunlaşmakla birlikte özellikle ungium incarnatum üzerine değişik yaş grupları ile çalışarak pek çok klinik çalışmaya katıldı.

Dermatoloji üzerine farklı tanılar ile özgün vaka bildirimlerine sahip olmanın yanısıra kozmesötikler ve kozmetik dermatolojik uygulamalar üzerine deneyim kazandı. İhtisas hayatını 2009 yılında tamamlayarak, Anamur Devlet Hastanesi’ nde devlet hizmet yükümlülüğüne başladı.

İki yıl içinde , çalışmakta olduğu bölge halkına devlet hastanesinde ve kendi kliniğinde hizmet verdikten sonra devlet görevinden ayrıldı. Ardından  İstanbul’ da özel bir hastanede,  ameliyatsız estetik alanında, estetik- kozmetik dermatoloji ve lazerli tedaviler üzerine  geçen üç yılın sonunda 2014 yılında kendi kliniğini kurdu.

Antiaging alanında gelişmeleri yurt içinde ve dışında sürekli  takip etmekte olan Dr. SOLAK, 2015 yılında medikal yüz ve vücut bakımı ile antiaging prosedürlerin uygulandığı, CVK Park Bosphorus Otel içinde yer alan Renouvelle Wellness kompleksini yerli ve yabancı misafirlerin hizmetine sundu.

Halen Nişantaşı’ nda kendi kliniğinde özellikle estetik-kozmetik dermatoloji ve lazerli tedaviler üzerine çalışmalarına devam etmekle birlikte elde ettiği klinik deneyimleri de verdiği eğitimlerde meslektaşları ile keyifle paylaşmaktadır.