Yüzde hacim kaybı neden oluşur ?

Yaşın ilerlemesiyle beraber ya da bazen genetik faktörlerle yüzde hacimsel kayıplar gözlenebilmektedir. Bu hacimsel kayıplar ise kişilerin olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun görünmelerine neden olur.

Yüzde hacim kaybı yüzün hangi bölgelerinde oluşur ?

Yüzde hacimsel kayıp orta ve dış yanakda olabileceği gibi şakaklarda, alında, burun kenarından ağız köşelerine inen hatta, ağız köşelerinden çeneye inen alanda, çenede, göz altında ve dudak ve çevresinde gelişebilir.

Yüzdeki hacim kaybı nasıl tedavi edilir ?

Genellikle yüzde hacimsel kayıpların giderilmesinde kullanılan madde vücudumuzda da var olan hyalüronik asitdir.

Dolgu nedir? Hyaluronik asit nedir? Hyaluronik asit dolgu nasıl üretilir?

Derimizin ana yapıtaşlarından biri olan hyaluronik asit bir şeker türevidir ve aynı zamanda derinin su tutma kapasitesinden sorumludur. Zamanla dokuda azalan hyaluronik asit miktarını yerine koymak için geliştirilen, hyaluronik asit dolgular, laboratuvar koşullarında hayvansal kaynak kullanılmadan elde edilir.  Her geçen gün gelişen üretim teknikleri ile çapraz bağlarla bağlanarak oluşturulan hyaluronik asit dolgular,  enjektöre çekili uygulamaya hazır forma getirilir.

Hyaluronik asit dolgu maddesi nasıl uygulanır?

Farklı teknoloji ürünü dolgu materyallerin enjeksiyonu ile hacmi azalmış dokuda  hacim elde edilir, doku şekillendirilir .

Hyaluronik asit dolgu yüzde hangi alanlara uygulanır, yüz dışında uygulanım alanları var mıdır?

Yüzde alın, şakaklar, dış ve orta yanaklar, çene kontürü, burundan dudak köşelerine inen (nazolabiyal ) ve dudaklardan çeneye uzanan üzüntü ifadesi veren çizgilere, vücutta eller başta olmak üzere  herhangi bir nedenle oluşmuş hacim kaybının belirgin olduğu alanlara uygulanır. Deformasyonların düzeltilmesinin yanı sıra bazen de dudak gibi genetik şekil bozukluğu olabilen yada sonradan volüm kaybetmiş dokulara,  şekil ve hacim vermek amaçlı da kullanılabilir.

Hyaluronik asit dolgunun hacim verici etkisi ne kadar devam eder ?

Farklı hyaluronik asit dolgu materyallerinin kullanımıyla, değişen kalıcılık süresi elde etmekle birlikte enjekte edilen hyaluronik asit dolgunun kalıcılığı dokudan dokuya da değişkenlik göstermektedir.

Hyaluronik asit dolgu uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler:

Hangi alana hangi dolgu materyalini seçeceğimizi, hastanın ihtiyaçları belirler. Dolgu uygulamasında en önemli faktör, ihtiyacın hangi alanda , ne miktarda olduğunun tespiti ve neticesinde, belirlenen dolgu materyalinin, anatomik yapılara dikkat edilerek enjeksiyonu dur. Tüm bu özenle, kişiler kendi hatlarından uzaklaşmadan, hacim kazanarak yenilenirler…