Ameliyatsız Saten Yüz Germe


Protege Elite ( saten yüz germe ) nedir?

Protege Elite güçlü deri sıkılaşmasıyla birlikte uygulandığı alanda liftingi sağladığı klinik çalışmalarla gösterilen, bu sayede de pek çok ödül sahibi olmuş yeni bir teknolojidir. Saten yüz germe olarak adlandırılan uygulama anestezi gerektirmeden ağrısız, acısızdır. İşlem sonrası oluşan hafif kızarıklık dakikalar içinde geçer ve saten yüz germe uygulanan kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam eder.

Protege Elite ( saten yüz germe ) nasıl çalışır?

Saten yüz germede fokuslu radyofrekans enerjisi,   kontrol panelli özel başlıkla deri yüzeyinden derin deri tabakalarına ulaşarak kontrollü bir ısı oluşturur.

Fokuslu radyofrekans enerjisi ile oluşan ısı sayesinde kolajen fibrillerin üçlü sarmal yapısı çözünür,  doğal iyileşme uyarısı tetiklenir ve fibroblastlar yeni, sağlıklı, kaliteli kolajen üretmek için harekete geçer. Ayrıca bu termal reaksiyon aynı zamanda uygulanan dokudaki kolajen fibrillerde kontraksiyona ve dolayısıyla dokuda sıkılaşmaya neden olur.

Protege Elite ( saten yüz germe ) güvenlimidir?

Estetik uygulamalarda en büyük kaygı uygulamadan kaynaklı hasar oluşumudur. Protege Elite ( saten yüz germe ) cihazı, hedef dokuya maksimum enerji gönderilirken bile yanık yada akım sapmalarından korunmanın dolayısıyla tam bir ısı kontrolünün sağlandığı aktif güvenlik elementlerinden oluşmaktadır.

FDA ( Amerika Sağlık Örgütü ) tarafından “ wrinkle reduction “  yani kırışıklık giderme sistemi olarak onaylanmıştır. Bununla birlikte dünyada ilk ve tek göz kapağı ve göz çevresinde kırışıklık giderme onayı bulunan tek uygulamadır.

Protege Elite ( saten yüz germe ) kendi dokunuza iyileşme ve yenilenme uyarısı verir dolayısıyla yabancı madde enjeksiyonu yada teması olmadığından allerji riski taşımaz.

Protege Elite ( saten yüz germe ) kaç seans uygulanmalı ?

Pek çok hasta uygulamanın ilk seansından itibaren derideki iyileşmeyi hissetmekle beraber önerilen 4-6 seansdır. İlerleyen seanslarda etkinin kuvvetlenmesiyle birlikte  dokudaki yeni kolajen yapımının etkilerini aylar içinde gözlemlemek mümkündür.

 Protege Elite ( saten yüz germe ) hangi bölgelere uygulanır?

Protege Elite ( saten yüz germe ) yüzde göz kapakları, kaz ayakları, orta yüzde elmacık kemikleri çevresine, nazolabiyal hatta, alt yüze, boyuna, dekolteye ve ellere uygulanabilir.

Protege Elite ( saten yüz germe ) diğer tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir mi?

Protege Elite ( saten yüz germe ) tek başına uygulanabileceği gibi uygulanmış ya da uygulanması planlanan botulinum toxin, dermal dolgu veya  PRP, kök hücre tedavisi gibi yapılandırıcı tedavilerle,  biz hekimlerin planlaması doğrultusunda kombine edilebilir.

Protege Elite ( saten yüz germe ) uygulaması öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir durum var mı?

Protege Elite ( saten yüz germe ) uygulaması acısız ve ağrısız bir işlemdir. Dolayısıyla uygulama öncesi topikal anestezi gerektirmez. Uygulamanın ardından dakikalar içinde normale dönen bir pembelik olduğu için günlük hayatı bloke etmez ve rahatlıkla her mevsimde uygulanabilir.