Milano Gençlik Peelingi


MİLANO GENÇLİK PEELİNGİ (PQAge)

Leke, kırışıklık, mat görünüm, gözenek genişliği gibi deri problemlerinde sıklıkla peelinglerden yararlanırız. Ancak peeling uygulamalarından sonra UV teması (güneşlenme, solaryum gibi) yasağı koymamız ve deri üzerinde gelişecek soyulmalar hastalarda sosyal izolasyona neden olurdu. Dolayısıyla yaz aylarında uygulama yapamazdık ve hastalarımızı herhangi bir komplikasyon riski nedeniyle takip ederdik. Milano gençlik peelingi, bizi tüm bu peeling sonrası sorunlardan uzaklaştırdı.

Milano gençlik peelingi deri üzerinde aşırı hassasiyete neden olmamasıyla 12 ay boyunca, her mevsim uygulanabilen, deri üzerinde soyulmalara neden olmadan aktif bileşenlerin kuvvetle etkin olmasını sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıktı. İçeriğindeki TCA bizim yıllardır bildiğimiz, uyguladığımız zaman doza bağımlı iyileşme süreçleriyle hastada sosyal izolasyona neden olan,  kolajen stimulasyonu yapan  güçlü bir asittir. Bu güçlü asit PQAge içinde üre ile nötralize edilerek deri yüzeyine zarar vermeden  deri içinde güçlü bir kolajen uyarımı yapar. Aynı zamanda içeriğindeki kojik asit ile renk tonunun düzenlenmesini, koenzim Q10 ile de güçlü antioksidan özellik göstererek yaşlanma karşıtı bir etki sağlar. Tüm bu aktif bileşiklerin birleşimi etkin bir tedaviyi hasar vermeden yapmamızı sağlar.

Milano gençlik peelingi, temizlenmiş deriye solüsyonun masajla yedirilmesi ve temizlenmesi işleminin deri tipine göre  3-5 kez tekrarlanması ile yapılır. Ürünün tekraren masajla uygulanması etken maddenin derinin üst tabakasına zarar vermeden deri içindeki etkinliğini arttırır.  İşlem sırasında uygulama alanında anında lifting meydana gelir. Milano gençlik peelingi  7-10 gün aralıkla toplamda ihtiyaca göre 4-6 seans yapılabilir.

Milano gençlik peelingi, yüz bölgesinde özellikle flaş lifting etkisi nedeniyle özel günlerde uygulanabileceği gibi boyun, dekolte yada vücutda elastikiyet kaybı yaşanan kol içleri, bacak içleri gibi alanlara da uygulanabilir.