Göz Altı Işık Dolgusu


Göz altı morluğu ve göz altı çöküklüğü nedenleri nelerdir ?

Göz altı morluğu ve göz altında yapısal ya da sonradan gelişen boşluk daha yorgun ve soluk görünmemize neden olabilir. Uykusuz kalma, aşırı yorgunluk, kısa zamanda hızlı kilo kaybetme, düzensiz ve sağlıksız beslenme, madde kullanımı gibi faktörler ise göz altı bölgesinin  daha mor ve çökük görünümüne neden olan çevresel faktörlerdir.

Göz altı alanının deriden daha çökük olması nasıl çözülebilir?

Göz altı bölgesinin deri seviyesinden çökük olması durumu,  göz altı ışık dolgusu uygulaması ile çözülebilir.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altı ışık dolgusu çapraz bağlı hyaluronik asitin yanı sıra, çapraz bağlı olmayan hyaluronik asit, vitamin, mineral ve aminoasitleri içerir

Göz altı ışık dolgusunun avantajları nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu çapraz bağlı hyaluronik asit sayesinde hacim verir. Göz altı ışık dolgusunun diğer içerikleri olan vitaminler, mineraller ve aminoasitler sayesinde ise, göz altı ışık dolgusu,  enjekte edildiği alanda varlığını sürdürürken dokuyu içeriden beslemeye ve desteklemeye devam eder.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu enjekte edilmeye hazır bir formdadır. Göz altı değerlendirmesi yapıldıktan sonra iğne veya kanül denilen güvenli enjeksiyon sağlayan bir cihaz yardımı ile enjekte edilir. Göz altı ışık dolgusu kişinin ihtiyacı ölçüsünde uygulanmalıdır.

Işık dolgusunun farklı formları var mı?

Göz altı ışık dolgusunun, göz altı morluğu tedavisinde de etkin olan bir farklı formunda, vitamin, mineral, aminoasit  karışımı çapraz bağsız hyaluronik asit içindedir. Işık dolgunun bu formu deri yüzeyine mezoterapi şeklinde uygulanır, amacı dokunun nemlilik oranını artırmak ve aktif vitamin, mineral içeriğinin de antioksidan etkinlik göstermesini sağlamaktır.