Yağ doku, bağ doku, kaslar ve metabolik  sistemi düzenleyen, tam kat doku aktivasyonu yapabilen son teknoloji AWT Ultra ile vucüt şekillendirme, bölgesel incelme ve selülit tedavisi yapılmaktadır.

Vücudun belli bölgelerinde spor ve uygun diyet yapılmasına rağmen kurtulamadığınız bölgesel fazlalıklar ve cilt yüzeyinden kendini gösteren girintili, çıkıntılı yağ dokusu önemli bir kozmetik sorundur.  Genişleyen yağ hücreleri ve esnekliğini kaybetmiş  ve yaşlanmış kollajen içeren fibröz bantlar, ciltte portakal kabuğu görünümüne benzeyen,  selülit oluşumunun sebebidir.

Akustik dalgaların, yüksek frekans ve amplitüdle dokuya verilmesi yoluyla fibröz bantlar ayrıştırılarak yeni kollajen içeren, esneme kabiliyeti kazanmış fibröz banlar oluşturularak  bağ doku rahatlatılır. Kan dolaşımının da artışını sağlayan bu dalgalar sayesinde dermis ve epidermisde yeni kollajen üretiminde artış oluşturulur.

Yüksek elastin  içeren  yeni kollagen sentezinin oluşturulması ile cildin esnekliği ve sıkılığı artar. AWT uygulaması sonrasında ciltte oluşturulan bu doğal yeniden yapılandırma süreci sonrasında deri , deri altı dokulari ve kas tabakasını da içine alan tam kat bir sıkılaşma ve şekillenme oluşturulur.

Bölgesel zayıflama ve Selülit tedavisi için neden AWT?

Birçok farklı sistemin uygulandığı bölgesel zayıflama ve selülit tedavilerinde AWT , sonuç alınması için gerekli olan  deri, deri altı doku ve kas tabakasına etki ederek tam kat aktivasyon sağlar. Kısa  bir sürede, dokularda hasar bırakmadan değişiklik yaratan güvenli bir uygulamadır.  Uygulama süresinin kısa olması, ağrı, acı, morarma gibi uygulama zorluklarının olmaması tedavi konforunu sağlar.

AWT  tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

 • 1) Bölgesel incelme
 • 2) Selülit tedavisi
 • 3) Cilt ve bağ dokusu  bölgesel sıkılaştırma.
 • 4) Liposuction sonrası oluşan deformitenin giderilmesi
 • 5) Skar izlerinin tabanındaki girinti ve çıkıntıların düzeltilmesi amacıyla uygulanır.
AWT  kimlere uygulanır?

Bölgesel incelme yada bölgesel sıkılaşma  tedavisinde kullanılan AWT uygulamasında  herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Erken yaş gruplarında genellikle selülit ve bölgesel incelmede kullanılırken, ileri yaş gruplarında deride meydana gelen sarkmaların tedavisinde de etkindir.

AWT uyguaması hangi bölgeler içindir ?

-AWT ile bölgesel incelme tedavisi,  karın, kol, bacak, basen ve sırt gibi lokal yağlanmanın görüldüğü  vücut kısımlarına uygulanır

– Selülit tedavisinde, selülitin en sık izlendiği kol, bacak içleri ve dışlarına uygulanır.

AWT etkisi nedir, ne zaman ortaya çıkar ?

AWT ile yapılan klinik çalışmalar neticesinde  uygulamaların ardından bölgesel incelmenin istendiği uygulama bölgesinde yağ doku kaybı, cilt elastikiyetinde  artma bildirilmiştir. Selülit tedavisinde dermis ve epidermisteki düzensizliklerde, Ultrasonografik  görüntülemelerle yapılan takiplerde 6 haftalık tedavi sonrası yeni kollajen oluşumuna bağlı iyileşmeler tespit edilmiştir.

AWT nasıl uygulanır?

AWT ile bölgesel zayıflama ve  selülit tedavisi kişiye göre değişmekle birlikte  haftada 2 seans olmak koşulu ile 4-5 hafta süresince toplam 8-10 seans olarak düzenlenmelidir. Öğlen arası uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz bu tedavide seanslar ortalama 30-60 dakika sürer ve kişinin yaşam kalitesinde bir bozulma yaratmaz.

AWT uygulaması sonrasında ortaya çıkabilecek yan etkiler nedir?

Güvenli bir uygulama olan AWT,  bölgede kan dolaşımındaki artmaya bağlı olarak gözlenen hafif kızarıklık  oluşumuna sebep olabilir fakat bu yan etki kısa sürede geçer ve herhangi bir kısıtlılığa sebep olmaz.

Hangi durumlarda AWT tedavisi uygulanmamalıdır?

 • Böbrek ve karaciğer yetmezliği
 • Kalp yetmezliği bulunması, kalp pili kullanım
 • Kontrolsüz diyabet varlığı
 • Koagülasyon bozuklukları
 • Derin damar trombozları
 • Gebelik ve emzirme dönemi

AWT tedavisinin başarısını ve kalıcı etkisini  nasıl artırabiliriz?

Haftada en az 3 kez ortalama 30-45 dakika yürümek enerji ihtiyacı doğuracağı için, AWT ile ortaya çıkan enerjinin yakılmasını sağlar. AWT ile sağlanan etkinin, proteinden zengin karbonhidrattan fakir  bir diyetle desteklenmesi alınacak sonuçların kalıcılığını artırır.  Uygulama süresince günde 2-3 litre su içilmesi, düzenli uyku alışkanlığının sağlanması, sigara ve alkol gibi maddelerin tüketiminden uzak durmak da AWT ile sağlanan  etkilerin kalıcı olmasını sağlayan  faktörler arasındadır.