Göz Altı Morluğu Mezoterapisi

Yüzümüzde göz altı ve göz çevresi alanımız en ince ve hassas deriye sahiptir. Zamanın etkilerini en hızlı gösteren ve bu etkiye en az direnen de yine göz çevremizdir. Yaşam tarzı ve /veya geçen zamanın deride oluşturduğu değişiklikler özellikle göz çevresinde kendini gösterir. Deri kuruluğu artar, elastikiyet kaybı ile birlikte,  göz kapakları ve göz çevresi incelir. Kas tonusu azalır, küçük kırışıklıklar ve göz çevresi torbaları gelişir. Göz çevresinde morluk gelişmesinin nedeni ise genetik olabileceği gibi göz çevresi damarlarında genleşmeye de neden olan faktörler arasında, alerjik yapı, dolaşım bozukluğu, stres, yetersiz uyku, aşırı yorgunluk, madde kullanımı ve yaşlanma gelir. Dolayısı ile zaman içinde erken yada geç bu alanda oluşacak deformasyonları geciktirmek ve çevresel nedenlerden ötürü gelişecek göz çevresi morluklarını azaltmak amacıyla göz çevresine de mezoterapi uygulanabilir. Göz çevresi mezoterapisi özel olmalıdır, kullanılacak mezoterapi karışımları bu alan için uygun olmalıdır.

Göz çevresi mezoterapisinde (gözaltı – göz altı morluğu ) hangi maddeler kullanılır?

Göz çevresi mezoterapisinde renk açma özelliği olan askorbik asit, güçlü antioksidan olan SOD, hekzapeptidler, ubikinon, rosmarinus, vitaminler ve mineraller kullanılır.

Göz çevresi mezoterapisi (gözaltı – göz altı morluğu) nasıl uygulanır?

Göz çevresi mezoterapisi uygulayıcısı alanında uzman bir hekim olmalıdır. Bu bölgede uygun derinlikte, ince, küçük iğneler kullanılarak az miktarda maddenin enjeksiyonu planlanır.

Göz çevresi mezoterapisi (gözaltı – göz altı morluğu) kaç seans uygulanır?

Göz çevresi mezoterapisi 1-2 hafta aralıklarla 4 seans uygulanır, alınan sonuca göre 2 seans daha idamede planlanabilir.

Göz çevresi mezoterapisi (gözaltı – göz altı morluğu) ağrılı mıdır?

Göz çevresi mezoterapisi uygulamadan önce anestezik kremlerin topikal olarak uygulanması işlemin ağrısız geçmesini sağlar.

Göz çevresi mezoterapisi (gözaltı – göz altı morluğu) başka hangi yöntemlerle kombine edilebilir?

Göz çevresi mezoterapisi, göz altı ışık dolgusu ile kombine edilebilir. Ancak kombinasyon terapilerinin planı için dokunun uygunluğu mutlaka değerlendirilmelidir.