Mikro Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans (Secret)

Mikro altın iğneli fraksiyonel radyofrekans (secret) adından da anlaşılacağı gibi başlığında bulunan altın mikro iğneler, deri yüzeyine temas ettiğinde, ayarlanmış derinlikte, deri içine doğru seri hareketlerle girer ve önceden belirlenmiş radyofrekans enerjisini iğne boyunca iletir. Bu enerji iletimi deri yüzeyine yaklaştıkça azalır. Dolayısı ile deri yüzeyinde nispeten az olan hasar çabuk iyileşmeyi beraberinde getirir ve işlem sonrası günlük yaşam konforunu bozmadan, işlemin yaz ve kış aylarında rahatlıkla yapılabilmesini sağlar.

Mikro altın iğneli fraksiyonel radyofrekans (secret) tedavisinde; deri içine iletilen radyofrekans enerjisi deriye gençliğini ve dinçliğini veren kolajenin ve derinin esneklik kapasitesinden sorumlu elastinin yapımını uyarır. Yaşımız ilerledikçe derimizde azalan kolajen ve elastin sentezinin, işlemin ardından artması ile cilt yenilenmeye başlar, üzerinde oluşmuş kırışıklıkların derinliğini azaltmada ya da oluşacak deformasyonlara karşı mücadelede güçlenmeye başlar. Yapısal, hücresel elemanların artması ile zaman içinde sıkılığı artmış, daha diri ve güçlü bir yapıya kavuşan, savunma sistemi güçlenmiş deri, dışarıdan gelebilecek olumsuzluklarla daha rahat mücadele edebilir. Daha erken yaşlarda aynı güneşe maruz kalsak da lekelenmezken, ileriki yaşlarda lekeleniyor olmak zaman geçtikçe derinin savunma mekanizmalarının bozulmasından da kaynaklanır. Altın iğneli radyofrekans deri üst tabakasında yenilenme sağlaması, derinin direncini arttırması ve beraberinde renk açıcı solüsyonların deriye nüfuzunun arttırılması ile leke tedavisinde de etkin bir şekilde kullanılabilir.

Altın iğneli radyofrekans- Mikro altın iğneli fraksiyonel radyofrekans (secret) ile artan deri kalitesi ve dayanıklılığı ile yaşlanmaya karşı koymak mümkün olabileceği gibi aynı zamanda oluşmuş deformasyonlarında düzelmesi hedeflenir. Altın iğnelerin fraksiyonel uygulanması deri yüzeyinde açılan kanalların sınırlı hasarı, deride iyileşme yanıtını uyarır ve sivilce izleri gibi deri yüzey porozitelerinin giderilmesi ve gözenek çapında daralma hedeflenir. Kilo alıp vermelerin oluşturduğu deformasyonlar, vücudun herhangi bir yerinde gelişmiş çatlakların tedavisinde de kullanılan altın iğneli radyofrekansda, deri yüzeyinde açılan kanallardan aynı zamanda PRP, vitamin, mineral kombinasyonları gibi mezoterapi ürünlerinin uygulanması ile etkinlik arttırılabilir.

Altın iğneli radyofrekans – Mikro altın iğneli fraksiyonel radyofrekans (secret) uygulaması sivilce izleri gibi ardında deformasyon bırakarak iyileşen tüm deri yüzey bozukluklarında, çatlaklarda, gözeneklenmenin yoğun olduğu cilt yapılarında, boyun, dekolte, eller gibi yaşlanma hızının yüksek olduğu alanlarda antiaging amaçla kullanılırken; terlemenin yoğun olduğu durumlarda ter bezleri üzerine durdurucu etkisi ile koltuk altı aşırı terleme tedavisinde de kullanılır.

Altın iğneli radyofrekans Mikro altın iğneli fraksiyonel radyofrekans (secret) tedavisi öncesi anestezik etkili kremlerin kullanılması ile konforlu bir şekilde yapılabilir. Uygulama, yapılacak alana göre değişmekle beraber ortalama 30 dakikada gerçekleşir. Uygulamadan sonra 3-5 saat içinde solan kızarıklık yerini  pembeliğe bırakır. İyileşme süresi hızlı olduğu için sosyal hayatı bloke etmez.

0 Yorum Mevcut

Yorum Yaz

Your email address will not be published.