Ameliyatsız Saten Yüz Germe Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Saten yüz germe işlemi ile ilgili enine boyuna bilgi bulabileceğiniz bir yazı dizisinin ilk bölümünü sizlerle paylaşıyorum. Bu bölümde sıklıkla saten yüz germenin mekanizmasından, saten yüz germenin uygulama şekillerinden, saten yüz germe işleminin sonuç etkilerinden bahsedeceğim. İkinci bölümde ise ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri olarak, saten yüz germe ve diğer ameliyatsız yüz germe yöntemleri hakkında yazacağım. Bu konu ile ilgili son bölümde yüz gençleştirme yöntemleri içinde saten yüz germenin yerine değinmeyi planlıyorum.

Antiaging yani yaşlanmaya karşı koyma çabaları üzerine yapılan çalışmaların her geçen gün yeni meyveler vermesi ve yeni teknolojik sonuçların yanı sıra, bizim yıllardır kullandığımız teknolojilerin revizyonu ile de daha başarılı ve sağlıklı sonuçlar almak mümkün olmaya başladı.

Saten yüz germe de, bizim yıllardır kullandığımız radyofrekans enerjisinin fokuslanması ile farklı bir boyut kazanarak karşımıza çıktı. Radyofrekansı yüz gençleştirmede kullanma nedenimiz enerjinin dokuda oluşan ısı sonuç etkisi ile kolajen rezervini artırmaya çalışmak, dokunun kendisini yenileme kabiliyetini uyarmak ve sonucunda daha sağlıklı, yer çekimine karşı direnci atrmış bir cilt oluşturmaktır. Bu enerjinin saten yüz germede fokuslanması ise, tüm bu sonuç etkinin tam da bizim istediğimiz tabakalarda gerçekleşmesini ve dolayısı ile istediğimiz maksimum efekti başka bir dokuda hasar oluşturmadan sağlamaktadır.

Saten yüz germe kimlere uygulanabilir ?

Saten yüz germe, göz çevresi dahil, oluşmuş kırışıklıkları ve deformasyonları gidermede Amerika’ da FDA tarafından onaylanmış ve bu konu üzerine pek çok ödül almış dolayısıyla Hollywood yıldızlarının da gözdesi olmuş bir sistem. Saten yüz germe, gebelik, emzirme dönemindeki kişiler ile kalp pili taşıyanlar dışında, cilt elastikiyet kaybı olan, ileri yaşda deformasyonlarda ve kırışıklıklarda gerileme sağlamak amaçlı, erken yaş gruplarında ise yaşlanmaya karşı koymak amaçlı, 18 yaş üstünde herkese uygulanabilir.

Saten yüz germe hangi bölgelere uygulanır?

Saten yüz germe özellikle göz çevresinde uygulanabilir onayı olması ile diğer pekçok sistemden farklıdır. Dolayısı ile bu onay, hekim olarak bana ve hastam olarak sizlere de güven vermektedir. Saten yüz germede uygulama alanlarımız, yüz bölgesine dahil olan, göz çevresi, orta yüz, alt yüz yani çene kavsimizin olduğu alan ve boyun olsa da dekolte ve ellerde de başarı ile uygulanmaktadır.

Saten yüz germe uygulama öncesi sohbet…

Tüm yüz gençleştirme uygulamalarında olduğu gibi saten yüz germe işleminde de öncelikle hekim ve hastası arasında karşılıklı detaylı bilgilendirme ve beklentilerde karşılıklı uzlaşı sağlanmalı. Biz hekim olarak hastamıza uygulamalar ve sonuçlar hakkında detaylı bilgi verirken hastamızın da bize geçirdiği hastalıkları ve rutinde kullandığı ilaçları eksiksiz anlatmalı.

Ameliyatsız, iğnesiz, ağrısız, acısız yüz germe yöntemi : “Saten yüz germe”

Saten yüz germe uygulaması ağrısız, acısız, iğnesiz sadece ısı ile masaj hissinin olduğu bir uygulamadır. Uygulama sırasında lifting oluşur ancak asıl beklediğimiz iki aya kadar başlayacak yeni kolajen yapımı ile olan efekttir. Haftada bir kez 4-6 seans uygulama yapılabilir. Her seans uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre, 30 -60 dakika sürer. Saten yüz germe uygulamasından sonra günlük hayat kaldığı yerden devam eder, sonrasında herhangi bir duruma dikkat etme ve sakınma gerekliliği yoktur. İşlemden sonra hedef canlılığı, tonusu, sıkılığı artmış, kırışıklıklarında azalma sağlanmış dokudur. Bu hedefe ulaşmanın ise, zaman içinde olacağı unutulmamalıdır. Sağlıkla kendiniz gibi yenilenin…

0 Yorum Mevcut

Yorum Yaz

Your email address will not be published.