Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri İçinde Saten Yüz Germe ve Gençlik İpi Estetiğinin Yeri

Yakın bir zamana kadar yaşlanma sürecine itiraz edenlerin çözüm yolu ameliyat masalarından geçerken, günümüzde yaşlanma karşıtı uygulama ve cilt gençleştirme yöntemlerinin çeşitlenmesiyle, deformasyonlar oluşmadan yapılan müdahaleler doğrultusunda “ameliyatsız yüz germe” yöntemleri de sıklıkla tercih edilmeye başladı.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında, saten yüz germe gibi girişimsel olmayan ve gençlik ipi estetiği gibi kısmen girişimsel olan yöntemleri sıralayabiliriz. Ameliyatsız cilt gençleştirme ise, aslında deri kalitesini artıran ancak uzun vadede sonuçlarından fayda göreceğimiz mezolifting gibi uygulamaları da kapsar ki başka bir yazıda bunu da ele alacağım.

Bu yazımda ameliyatsız yüz germe yöntemlerindensaten yüz germe ve gençlik ipi estetiğinden ve bu yöntemler arasındaki farklardan bahsedeceğim.

Ameliyatsız saten yüz germe, FDA onaylı fokuslanmış radyofrekans enerjisi ile uygulamanın yapıldığı dokuda ısı etkisiyle yeni kolajen yapımının tetiklenmesine, bağ dokunun kendini onarmasına, uygulama sonrası zaman içinde dokuda sıkılaşmaya ve dokunun direncini artırmaya, ince çizgilerde düzelmeye neden olur. Ameliyatsız gençlik ipi estetiği ise, FDA onaylı konili, PLLA maddesi ile çevrili iplerin, dokuda toparlanmasını istediğimiz alanlarda, yerçekimine direnci arttırmak amaçlı doku içine iğneler yardımı ile yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir.

Ameliyatsız saten yüz ve boyun germe, haftada bir 4-6 seans uygulanır. Her bir seans, uygulama yapılacak alana göre 20-90 dakika sürer. Ameliyatsız saten yüz germe  anestezi gerektirmez, uygulama ağrısız ve acısızdır. Uygulamadan sonra kişi günlük hayatına devam eder. Ameliyatsız gençlik ipi estetiği ise, tek seferde, kullanılacak ip sayısına göre, 20- 45 dakikada iplerin doku içine yerleştirilmesi ile gerçekleşir. İğnelerin giriş noktaları lokal anestezi ile uyuşturulur. Dolayısı ile işlem ağrısız gerçekleşir. İşlem sonrası iğne giriş noktalarında sıklıkla yaşamasakta, morluklar oluşabilir. Ancak bu morluklar birkaç gün içinde tamamen geriler. Gençlik ipi estetiğinden sonra 1-2 hafta yüz üzeri uyumaktan ve aşırı kas aktivitesinden kaçınmak, dikkat etmeniz gereken durumlardır.

Ameliyatsız saten yüz ve boyun germede, uygulamanın hemen ardından yüz planında düzelme olmakla beraber asıl sonuç, iki ay civarında kendisini yeni kolajenin de yapılması ile göstermeye başlar ve bu etki artarak altıncı ayda maksimum noktaya ulaşır. Ameliyatsız gençlik ipi estetiğinde ise, uygulamanın hemen ardından uygulama yapılan alanda lifting gözlenmekle beraber, zaman içinde iplerin etrafında sarmal halde bulunan biyostimulan madde sayesinde kolajen üretiminde artma olur. Ameliyatsız gençlik ipi estetiğinde kullanılan ipler doku içinde yaklaşık 18 ayda erirler ancak erime süreci içinde kolajen üretimini tetikledikleri için etki uzamaktadır.

Ameliyatsız saten yüz ve boyun germe fiyatları uygulama yapılacak alana göre belirlenirken, ameliyatsız gençlik ipi estetiğinde fiyatlandırma kullanılan ip sayısına göredir.

Tüm bu ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme yöntemlerinin etkileri uygulama yapılan kişinin genetik zemininde çevresel faktörlerin de etkisiyle zaman içinde azalır. Bu süreç bahsettiğim nedenlerden dolayı herkes için farklılık gösterir. Kısaca genetik zeminimizi değiştiremeyiz ancak çevresel faktörlere ve yaşam tarzımıza dikkat ederek tüm bu yüz gençleştirme yöntemlerinden elde edilecek faydayı uzatabiliriz.

0 Yorum Mevcut

Yorum Yaz

Your email address will not be published.